Сертифікація вчителів: чого чекати

У 2019 році стартує пілотний проект сертифікації вчителів,у якому зможуть взяти участь одна тисяча вчителів початкових класів.Міністерство освіти надає роз'яснення щодо основних норм Положення «Про сертифікацію педагогічних працівників»,що затверджена Кабінетом Міністрів наприкінці грудня.

Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Єдина обов’язкова вимога до вчителів, що не змінюватиметься впродовж пілотування, – наявність стажу роботи не менше двох років.

Зареєструватися на сертифікацію можна буде на сайті Українського центру оцінювання якості освіти з 15 січня до 1 лютого 2019 року включно.

Загалом сертифікація складатиметься з 3 етапів:

  • вивчення практичного досвіду роботи педагога.За проведення цієї частини сертифікації відповідатиме Державна служба якості освіти, що формує пул незалежних освітніх експертів – викладачів, вчителів, тренерів НУШ тощо. До кожного вчителя виїжджатиме щонайменше 2 експерти, щоб зробити оцінку діяльності незалежною та об’єктивною. За попереднім графіком виїзди експертів триватимуть 2 періоди: з середини лютого до кінця 2018-2019 навчального року та з вересня 2019-го до жовтня 2019-го. До кожного вчителя експерти навідуватимуться лише 1 раз, зареєстрований на сертифікацію педагог отримає попередження про візит експертів на власну електронну пошту не пізніше ніж за 3 дні до їхнього приїзду.
  • зовнішнє незалежне тестування.За його проведення відповідає Український центр оцінювання якості освіти. За попереднім графіком воно відбуватиметься у період між 2-ю половиною жовтня – початком листопада (в період масових канікул).
  • електронне портфоліо. Воно має містити: заповнену анкету самооцінювання; опис власного навчального заняття (освітня програма, навчальний предмет, тема, мета, методичне забезпечення, може містити відео-фрагмент уроку); додаткові матеріали (за бажанням педагога). Усі ці матеріали вчитель має завантажити на файлообмінник до 1 липня 2019 року.

Визначатиме результати сертифікації спеціально створена експертна комісія при МОН, до якої увійдуть представники УЦОЯО, ДСЯО, МОН та громадськості.

Комісія встановлюватиме порогові бали з 2 етапів випробування: вивчення практичного досвіду та тестування.

Сертифікацію пройдуть та отримають відповідний документ про це усі вчителі, які за кожною із цих складових набрали кількість балів, яка дорівнює або перевищує порогові бали.

Якщо учасник подолав поріг з тестування і не подолав з вивчення практичного досвіду – комісія може прийняти рішення вивчити електронне портфоліо. За результатами цього розгляду комісія може прийняти рішення про успішне проходження учасником Сертифікації.

Сертифікат не може бути виданий учаснику, який:

  • не брав участь в одній зі складових сертифікації;
  • не створив власне е-портфоліо та не завантажив його;
  • проводив репетицію (репетиції) навчального заняття (навчальних занять).

Для вчителя, що успішно пройшов сертифікацію:

  • передбачається надбавка 20% до заробітної плати впродовж 3 років чинності сертифікату;
  • зараховуватиметься успішне проходження сертифікації як чергове (позачергове) проходження атестації з присвоєнням працівникам наступної кваліфікаційної категорії або підтвердження наявної вищої категорії.

Сертифікація базуватиметься на трьох основних засадах:

  • добровільність;
  • роботу вчителів оцінюють освітяни, а не чиновники;
  • непроходження сертифікації не несе жодних наслідків.

Положення про сертифікацію педагогічних працівників


Типи завдань, які пропонуються на обласному етапі конкурсу імені М.В.Остроградського учасникам

1. Наукова робота (робота на зразок роботи МАН, реферат тощо. Подається журі. Не потребує захисту).
2. Завдання з алгебри.
3. Завдання з геометрії.
4. Доведення теореми шкільного курсу геометрії.
5. Завдання на знання біографічних відомостей, які стосуються М.В.Остроградського.


Розміри посадових окладів за тарифними розрядами ЄТС у 2018 році

Порівняльна оцінка реальних заробітних плат педагогів в 2018 році з розпіариними.


Тренувальні тести для підготовки до ЗНО

Пропонуємо вашій увазі тренувальні тематичні тести для підготовки до ЗНО


Навчальні програми та методичні відеорекомендації

Навчальні програми з математики для загальноосвітніх навчальних закладів (5-9 класи).
12 ідей цікавого уроку (методичні рекомендації)
Частина І . . . . Частина ІІ


Проект програм з математики на 2017-2018 н.р.

10-11 класи: рівень стандарту
10-11 класи: профільний рівень
5-9 класи: академічний рівень


Непрофесіонали - в школу!

Щоб викладати в школі, тепер не обов'язково бути учителем!

Згідно програми "Навчай для України" для цього досить мати вищу освіту, досконало знати принаймні один предмет, мати лідерські якості та натхнення працювати.

Детальніше можна ознайомитися на блозі Калініченка Станіслава.


Скільки ж отримуватиме вчитель в 2017 році?

16 листопада 2016 року на засіданні Уряд прийняв рішення про виділення додатково 1,6 млрд грн. освітньої субвенції на фінансування українських шкіл. Ці кошти виділені шляхом розподілу резерву та нерозподілених видатків освітньої субвенції для окупованих територій Донецької та Луганської областей і будуть направлені на посилення українських шкіл.

І все здавалося б добре. Але цікаво, яка ж зарплата буде у 2017 році у вчителів.

Ми пам'ятаємо, що уряд анонсував мінімальну заробітну плату на рівні 3200 грн, а кваліфікованому педагогові обіцяли за його працю понад 5200 грн (при навантаженні на ставку). Але у вищеозначеному рішенні сказано, що зарплата вчителя в 2017 році зросте в порівнянні з 2016 приблизно на... 50%. Тобто, молодий спеціаліст на ставку отримувати приблизно... 2500-2600 грн. Гідна оплата праці.

Добре, коли слова ніколи не розходяться зі справами.

Детально з рішенням Уряду можна ознайомитися за посиланням.


Про особливості викладання математики (рівень стандарту) в 10-11-х класах загальноосвітніх навчальних закладів

З інформацією про особливості викладання математики в 10- 11 класах (рівень стандарту) можна ознайомитися на блозі Тетяни Костянтинівни Сутули


Друга сесія пробного ЗНО

9 квітня 2016 року регіональні центри оцінювання якості освіти провели пробне ЗНО з математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, англійської, російської, німецької, французької та іспанської мов.
Всі учасники ПЗНО після виконання завдань отримали інформаційні бюлетені з правильними відповідями на тестові завдання та з схемами підрахунку тестових балів.
Результати пробного ЗНО не використовуються для оцінювання навчальних досягнень учнів.
Основна сесія ЗНО відбудеться 5 травня (українська мова та література), 11 травня (математика) та 13 травня (історія України).


Про порядок закінчення 2015-2016 н.р. та проведення ДПА в ЗНЗ

Наказ Решетилівського відділу освіти №54-осн від 17.03.2016 про порядок закінчення 2015-2016 н.р., проведення ДПА в 4-х, 9-х, 11-х (12-х) класах ЗНЗ з додатками.


Реєстрація на ЗНО-2016

Реєстрація на ЗНО-2016 триватиме з 1 лютого по 4 березня 2016 року.
Тут ви можете сформувати реєстраційну картку учасника ЗНО, а також ознайомитися з правилами вступу до всіх вузів України.


Про пробне ЗНО-2016

З 5 по 30 січня 2016 року регіональні центри оцінювання якості освіти здійснюють реєстрацію на пробне ЗНО-2016.
Головною метою проведення пробного тестування є відтворення умов проведення основної сесії ЗНО. Вартість складання одного пробного тесту становить 111 грн..

Детальніше дізнатися про ПЗНО та здійснити реєстрацію (для осіб з Полтавської області) можна на нашому сайті за посиланням.


Три можливі шляхи здобуття освіти учнями після 9-го класу

За словами заступника міністра освіти і науки П.Хабзея, у разі, якщо буде прийнято "Закон про освіту", в Україні змінюватиметься система середньої освіти.

Для випускників 9-го класу перехід до старшої школи супроводжуватиметься ЗНО, за результатами якого школярі матимуть можливість продовжувати навчання по одній з трьох траекторій.

Перша - багатопрофільний академічний ліцей, який готуватиме школярів до вступу у ВНЗ, друга - багатопрофільний ліцей (готуватиме кваліфікованих працівників), третя - професійний коледж (готуватиме молодших спеціалістів).

Студенти професійних ліцеїв та коледжів надалі матимуть змогу продовжити навчання у вузах.


Перехід України на 12-річну освіту

Законопроект "Про освіту" передбачає наступні рівні повної загальної середньої освіти:

  • початковий - 4 роки навчання;
  • базовий (основна школа) - 5 років;
  • старша профільна школа - 3 роки.

Навчання учнів за програмами дванадцятирічної повної загальної середньої освіти розпочнеться:

  • для початкової освіти – з 1 вересня 2018 року;
  • для базової середньої освіти – з 1 вересня 2022 року;
  • для профільної середньої освіти – з 1 вересня 2018 року.

Доставка підручників для учнів 4 та 7 класів

Як повідомив Сергій Квіт, з 1 грудня для учнів 4 та 7 класів до департаментів обласних державних адміністрацій розпочнеться доставка підручників.

За словами міністра, на видання 140 назв підручників загальним тиражем 4351430 підручників перераховано аванс у сумі 77111900 грн..


Надбавка для сертифікованих вчителів

Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі заявив, що для вчителів, котрі добровільно пройдуть сертифікацію, планується 20-% підвищення заробітної плати.

Водночас, за його словами, сертифікацію проходитимуит і ті вчителі, які неналежним чином виконуюють свої обов'язки, наприклад, викладають математику, а дроби додавати не вміють.

Проба

Кiлькiсть переглядiв: 1306

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.